fbpx
×

Yara İzleri Tedavisi

Yaralı, Yarasız…

Skarlar ciltte yara onarımının biyolojik sürecinde oluşan izlerdir. Bu nedenle diyebiliriz ki, yara izleri iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Skar oluşumu 3 ana kategoride sınıflandırılabilir;

Koyu ve Hafif Yara İzleri
Bu yüzeysel izler genellikle iyileşir ve 3-6 ay içinde zar zor görülür hale gelirler.

Çıkıntılı Skarlar
Çıkıntı oluşumlu HipertrofikSkarları içerir, bunlar genellikle cildin bükülebilir bölgelerinde (sırt, diz ve dirsekler) oluşur ve iyileşirken yara kenarlarının kapanma yerinin aksine gerilmesinden kaynaklanır. Keloidler ise ilk yaralanma sınırının dış tarafına doğru büyüyerek kapanma eğilimi gösteren; büyük, ağrılı veya kaşıntılı hale gelebilecek yara izleridir.

Girintili Skarlar
En yaygın skar tipidir ve en sık yüz bölgesinde veya yüze yakın bölgelerde görülür (aknenin olduğu yerde). Bu durum, yeterli dokunun skarları tam kapatmak üzere oluşmadığından ve bu nedenle çevresindeki deri ile uyuşmadığı durumlarda ortaya çıkar.

Önerimiz

Dermapen 4

Dermapen 4

Skar Tedavilerinde Dermapen Kullanılması – Remodeling, redüksiyon ve / veya kaldırmavb cerrahi olmayan müdahaleler için en başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle de vücudun çeşitli bölgelerindeki yara izi türlerinin çoğunun tedavisinde yardımcı olabilecek yeni Dermapen 4, özel SCAR TEDAVİ fonksiyonu ile gençleştiricidir. Deride ki mevcut skar dokusunu aktif olarak parçalayan fraksiyonel mikro kanallar oluşur. Bu, yaralı bölgede, daha sağlıklı, daha kalın ve daha sıkı bir cilt oluşturmak için çalışırken, yeni kollajen üretimini ve dağıtımını da ayrıca teşvik eder. Cildin daha pürüzsüz ve çok daha sağlıklı ve natürel bir yapıya kavuşacağını hayretle fark edeceksiniz.

Dermapen 4 Sonuçlar

Yara İzi Tedavisi
Yara İzi Tedavisi
Yara İzi Tedavisi
Yara İzi Tedavisi

DP Dermaceuticals

Doğru cilt bakım ürünlerini seçmek, sonuçlarınızı iyileştirir ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Kliniğiniz tedavinize yardımcı olması için aşağıdaki ürünleri önermelidir:

3D Sculputred Mask

3D Sculputred Mask

Daha güçlü ve daha esnek bir cilt hissi için güçlü nemlendirme ve iyileştirici onarım sağlayan yenilikçi bez maske.

Retinal Active

Retinal Active

Yoğun bir A vitamini infüzyonu olan bu güçlü bileşen kombinasyonu onarım ve gençleştirme özelliklerini ve yaşlanma karşıtı anti-oksidanları içerir.

Cover Recover

Cover Recover

Üstün soğutma, nemlendirme ve iyileştirme özellikleri sağlamak için en son teknolojiyi kullanan nefes alan SPF30 korumalı bir kamuflaj.

Antioxidant Cocktail

Antioxidant Cocktail

Bu güçlü bileşenlerin kombinasyonu, onarım ve gençleştirme özellikleriyle, yaşlanma karşıtı anti-oksidanları içerir.

× WhatsApp Destek